Aktualności

Termowizja dronem po zakończeniu prac

W SOLID SOLAR stawiamy na ciągły rozwój i powiększanie gamy oferowanych usług, również w zakresie najnowszych technologii!

Pod koniec ubiegłego roku do naszych zasobów sprzętowych dołączył dron DJI MATRICE 30T. Dzięki niemu możemy zapewnić SOLIDną termowizję po zakończeniu prac, a także zrealizować profesjonalną sesję zdjęciową lub nagranie.

Dron DJI MATRICE 30T jest wyposażony w kamerę termowizyjną o rozdzielczości 640 x 512 pikseli. 


Dlaczego warto skorzystać z usługi dronem wyposażonym w kamerę termowizyjną?

Użycie drona z kamerą termowizyjną pozwala na szybkie i precyzyjne zlokalizowanie usterek, które mogą wystąpić w panelach fotowoltaicznych lub innym elemencie całej instalacji. Taka inspekcja jest bardzo przydatna, szczególnie na inwestycjach wielkopowierzchniowych, gdzie znalezienie błędów i usterek gołym okiem jest prawie niemożliwe.

Warto również zaznaczyć, iż kontrola termowizyjna jest ważna nie tylko od razu po zakończeniu prac i uruchomieniu całej instalacji. Regularne przeprowadzanie przeglądów w całym cyklu życia instalacji fotowoltaicznej pozytywnie wpływa na jej wydajność i ilość generowanej energii. Ponadto badanie kamerą termowizyjną odbywa się na działającej instalacji, przez co nie ma konieczności jej wyłączania i ingerowania w jej strukturę. 

Ocena termowizyjna pozwala zdiagnozować stan techniczny urządzeń elektrycznych. Dzięki przeprowadzaniu badania termowizyjnego rozdzielni oraz innych elementów instalacji regularnie, klient może uniknąć uszkodzeń, które zbyt późno wykryte mogą prowadzić do poważnych awarii lub nawet pożaru.

Jakie błędy może wykryć dron z kamerą termowizyjną?

  • wyłączone/nieaktywne panele;
  • miejsca o podwyższonej temperaturze (hot-spoty);
  • miejsca zacienienia;
  • nieszczelność paneli;
  • pęknięcia i zarysowania paneli;
  • miejsca przeciążeń instalacji;
Chcesz mieć 100% pewności, że twoja instalacja została wykonana nienagannie i wszystkie elementy instalacji są w pełni sprawne i pozbawione jakichkolwiek defektów?
Skorzystaj z profesjonalnej usługi termowizyjnej oferowanej przez SOLID SOLAR!

 

Masz pytania dotyczące tej lub innej usługi?

Służymy pomocą!

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

+48 513 376 021

NASZA OFERTA

PRODUKCJA

PRODUKCJA

Produkcja
SERWIS

SERWIS

Serwis
USŁUGI

USŁUGI

Usługi
Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z checią odpowiemy na wszystkie pytania.

Napisz do nas
Solid Solar
Solid Solar Sp. z o.o.
ul. Mazowiecka 55
97-216 Czerniewice